• Światowy Dzień Liczby Pi
        • Światowy Dzień Liczby Pi

          19.03.2024

          14 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zawadzie miały miejsce obchody Światowego Dnia Liczby Pi, którego organizatorami byli szkolni matematycy: panie Anita Gorzkowska i Kinga Dobromilska. W tym dniu wszyscy uczniowie klas IV – VIII w ramach lekcji matematyki uczestniczyli w zajęciach tematycznych podczas, których obejrzeli prezentację o liczbie pi po czym na jej podstawie uzupełnili w grupach karty pracy i wykonali malowankę o ułożeniu cyfr
          w rozwinięciu dziesiętnym liczby pi. Na podsumowanie odbył się apel podczas, którego ogłoszone zostały wyniki trzech konkursów o liczbie pi: na plakat, ciasto i elementy stroju. Pani Dyrektor Ewa Szykuła wręczyła wyróżnionym uczniom matematyczne nagrody: tangramy i gry logiczne ufundowane przez Radę Rodziców. Podziękowała także za ogromne zaangażowanie młodzieży, powstało 50 plakatów, przygotowano 23 ciasta, a wszyscy uczniowie posiadali strój z motywami   nawiązującymi do tego święta.

      • Teatrzyk „Przygody zazdrosnego Liliputka"
        • Teatrzyk „Przygody zazdrosnego Liliputka"

          13.03.2024

          11 marca uczniowie z klas I-III i dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się do Zamojskiego Domu Kultury na teatrzyk „Przygody zazdrosnego Liliputka” w wykonaniu Teatru Króla z Łodzi. Tematyką były zasady dobrego wychowania oraz profilaktyka przeciw uzależnieniom. Główny bohater, Świerszcz Liliputek przeżywał przygody, dzięki którym nauczył się, jak postępować w życiu i dlaczego należy szanować innych. Mrówka pokazała Świerszczowi, dlaczego warto pomagać innym nie tylko fizycznie, ale i dobrym słowem. Pająk myślał tylko o korzyściach wynikających ze spotkań z innymi owadami, takimi jak Świerszczyk Liliputek. Dopiero dzięki mądrej Pszczole Świerszcz przestał być zazdrosnym, egoistycznym owadem, a stał się rozsądnym i pomocnym Konikiem Polnym, którego wszyscy polubili.

          Różnice między postaciami nauczyły dzieci, że każdy jest inny, każdy ma swoje upodobania oraz przyzwyczajenia i każdego człowieka trzeba szanować. Dowiedziały się też, że w życiu liczą się prawdomówność, pracowitość, szczerość, uśmiech i pomoc w potrzebie.

          Przedstawienie było bardzo pouczające, doskonale zagrane przez aktorów w pięknej, kolorowej scenerii lasu. Dostarczyło wielu pozytywnych wrażeń i dużo radości.

      • DZIEŃ KOBIET
        • DZIEŃ KOBIET

          11.03.2024

          Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!

          Taki dzień raz się w roku zdarza,

          gdy 8 marca z gwarem wiosny

          wyskoczy z kartek kalendarza.

                Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. 8 marca  uczniowie klasy III  przygotowali montaż muzyczno-słowny, który uświadomił wszystkim, jak ważną rolę w życiu pełni kobieta. Dokonali humorystycznej charakterystyki kobiet,  wyrecytowali wiesze, zaśpiewali piosenki wraz z chórem szkolnym, a także zatańczyli.

           

      • ZWYCIĘZCY GMINNYCH ELIMINACJI TURNIEJU OTWP.
        • ZWYCIĘZCY GMINNYCH ELIMINACJI TURNIEJU OTWP.

          11.03.2024

          6 marca 2024 r. w Świetlicy Wiejskiej w Lipsku odbyły się eliminacje gminne 47. edycji OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach udział wzięło łącznie 56 uczestników, w tym 19 w I grupie wiekowej (uczniowie kl. I-IV szkół podstawowych) oraz 37 w II grupie wiekowej (kl. V-VIII).
          Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy eliminacji szkolnych: w grupie młodszej: Izabela Gębala i Karina Kanikuła, a w grupie starszej: Dawid Puźniak i Bartłomiej Szczerba.
          Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą i zdobyli wysokie lokaty.
          I miejsce – Izabela Gębala
          I miejsce – Dawid Puźniak
          III miejsce – Bartłomiej Szczerba

          Izabela I Dawid będą reprezentować Gminę Zamość w eliminacjach powiatowych. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy sukcesów w kolejnych etapach tego konkursu.

      • Bezpieczni w sieci
        • Bezpieczni w sieci

          03.03.2024

          Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych są zaplanowane aż do końca marca 2024.

          Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu mają na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie  z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

          Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), tworzone przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

          Uczniowie klas I-III uczestniczyli w lekcjach on-line Sieciaki- pięć zasad bezpieczeństwa!,  które miały na celu przypomnienie i poszerzenia  wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Klasy IV- VI rozwijały tę tematykę podczas zajeć pt. "Sok pomarańczowy i dezinformacja. Co mają wspólnego?', a klasy VII- VIII- " Dopamina - co zrobić, żebyśmy to my kontrolowali technologię?. Zajęcia były świetną okazją do przypomnienia zasad racjonalnego korzystania z Internetu.

      • Kolejny  sukces!
        • Kolejny sukces!

          28.02.2024

           

          22.02.2024 roku odbyły się zawody drużynowe  w tenisie stołowym dziewcząt  i chłopców na szczeblu Rejonowym  w SP  nr 3  w Hrubieszowie. Drużyna  chłopców  w  składzie: Fabian Momot i  Filip Skuba wywalczyli bezapelacyjnie I miejsce  na szczeblu rejonowym awansując tym samym na zawody wojewódzkie, które odbędą się 01.03.2024 roku w SP nr 3 w Hrubieszowie.

                                                                                        Gratulujemy i życzymy

                                                                             dalszych sportowych sukcesów.

      • II miejsce  na etapie rejonowym!
        • II miejsce na etapie rejonowym!

          28.02.2024

           

          21.02.2024 roku odbyły się drużynowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców na szczeblu rejonowym w Szkole Podstawowej nr 8 w Zamościu. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach A i B  po 3 zespoły. Drużyna z Zawady trafiła do grupy B z zespołami ze szkoły

          z Tomaszowa Lubelskiego i Zamościa. SP Zawada wygrała swoją grupę z kompletem zwycięstw

          i awansowała  bezpośrednio do ścisłego finału. W finale drużyna z Zawady zmierzyła się z drużyną  z SP nr 3 z Zamościa. Mecz finałowy zakończył się zwycięstwem  SP nr 3. SP Zawada po zaciętej walce zajęła II miejsce w rejonie grając w składzie: Filip Bryk, Jakub, Chraplewski, Mateusz Gajewski, Kamil  Kasiedczak, Kacper Nalepko, Sebastian Ordyniec, Hubert Suplicki, Maciej Tur, Marcel Wawryk, Bartosz Wróbel.

           Duże brawa i  gratulacje dla całej naszej  drużyny  za walkę  i poświęcenie w   każdym meczu na  turnieju.                                                                                                                                                                                                             

           

      • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej
        • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej

          14.02.2024

          W dniu 10.01.2024 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Króla  w Nieliszu odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców klas VII – VIII. Uczniowie  ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zawadzie w składzie:

          Filip Bryk, Jakub Chraplewski, Mateusz Gajewski,  Kamil Kasiedczak,  Kacper Nalepko,  Hubert Suplicki ,  Maciej Tur i Bartosz Wróbel  zajęli I miejsce w powiecie zamojskim i awansowali na zawody rejonowe, które odbędą się w Szkole Podstawowej  nr 8 im. Orląt Lwowskich w  Zamościu.

           

                                                                                     Gratulujemy

                                                                        i życzymy dalszych sukcesów!

           

           

           

      • DROGA BABCIU, DROGI DZIADKU…
        • DROGA BABCIU, DROGI DZIADKU…

          25.01.2024

           

           21 i 22 stycznia to wyjątkowe dni w kalendarzu –

          Dzień Babci i Dzień Dziadka.

          Wszystkie wnuki z niecierpliwością czekają na to wyjątkowe  święto.

          Niezmiernie było nam miło 23 stycznia  gościć Babcie i Dziadków naszych najmłodszych wychowanków. Uroczystość uświetnili  także swoją obecnością Dyrektor Wydziału Społecznego i Promocji Gminy Zamość pan Konrad Dziuba, Sylwester Dobromilski  Wiceprzewodniczący Gminy Zamość i sołtys sołectwa Zawada, Anna Zgnilec Przewodnicząca KGW Zawada, zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców pani Agata Garbaty.

          Dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały z tej okazji montaż muzyczno-słowny. Z dużym zaangażowaniem i przejęciem prezentowały swoje umiejętności. Miłym akcentem tego dnia okazał się także występ chóru szkolnego, który przygotował dla Dziadków specjalny koncert piosenek. Po części artystycznej pani dyrektor Ewa Szykuła oraz dostojni goście złożyli obecnym Babciom i Dziadkom najlepsze życzenia a,wnukowie  przepiękne upominki.

          Wszyscy zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek  przygotowany przez rodziców.

      • Bal maskowy
        • Bal maskowy

          24.01.2024

          "Wszyscy bawią sie wspaniale, jak co roku w karnawale..."

          Dnia 18 stycznia w oryginalnych maskach,  uczniowie bawili sie znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Bal  maskowy umożliwił  wszystkim spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Po wyczerpujących tańcach czekał na uczniów  przepyszny poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

      • BohaterON włącz historię!
        • BohaterON włącz historię!

          19.01.2024

          BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

           

          W tym roku szkolnym, tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły wzięli aktywnie udział w ogólnopolskiej akcji BohaterON włącz historię! Uczniowie z zaangażowaniem wysłuchali wspomnień Powstańców z okresu Powstania Warszawskiego. Następnie napisali wpisy na blogu www.dumnizpowstancow.pl, w których wyrazili swoją ogromną wdzięczność za poświęcenie i trud podjęty także dla nas…

          W podziękowaniu za kultywowanie pamięci o Bohaterach szkoła otrzymała 2 egzemplarze gry Cenzura, której pytania poświęcone są Powstaniu Warszawskiemu.

      • Przerwa z książką w bibliotece
        • Przerwa z książką w bibliotece

          18.01.2024

          Zajęcia czytelnicze w bibliotece szkolnej to doskonała okazja dla uczniów do rozwijania swoich umiejętności czytania, poznawania nowych autorów i gatunków literackich oraz rozwijania wyobraźni i kreatywności. Uczniowie uczą się odpowiedzialności i samorządności, systematyczności i dokładności. Praca ucznia z książką dowartościowuje go, stwarza mu możliwości pokazania swoich umiejętności i zdolności, rozwoju zainteresowań. Imprezy czytelnicze organizowane w bibliotece mają uświadomić uczniom, że kontakt z książką dostarcza wiedzy o świecie i ludziach, rozwija wyobraźnię, kształtuje właściwą hierarchię wartości, uwrażliwia na przeżycia i uczucia innych.

        • Koło Naukowe Energomaniacy

          09.01.2024

          Uczniowie klasy V uczestniczą w VIII edycji programu Być jak Ignacy „Nauka pełna energii”, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Zajęcia koła są prowadzone w oparciu o przekazane materiały edukacyjne, scenariusze i prezentacje multimedialne. W grudniu uczniowie zdobywali wiadomości na temat energii wiatrowej i wykonali pod kierunkiem pani Stelli Pupiec prace plastyczne na temat odnawialnych źródeł energii. Bartek Szczerba wykonał model przestrzenny wiatraka ze szczegółowym opisem jego elementów i sposobu działania. 

           

      • Maleńka miłość w żłobie śpi...
        • Maleńka miłość w żłobie śpi...

          22.12.2023

          20 grudnia bieżącego roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zawadzie odbyły się jasełka. Uczniowie klasy piątej i szóstej zaprezentowali tradycyjną historię narodzin Mesjasza. Dzieci z oddziału  6- latków przygotowały pastorałki i układ choreograficzny dla nowonarodzonego Jezusa.

           Scenografia, specjalnie przygotowane stroje i gra aktorska wprowadziły zebranych w świąteczny klimat. Po raz kolejny widzowie mogli przenieść się do betlejemskiej stajenki, aby wspólnie z aniołami i pastuszkami oddać hołd Bożemu Dzieciątku. Występ dzieci oraz kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru szkolnego poruszyły serca publiczności, a  niejednej osobie zakręciły  łzę w oku.

          Uroczyste spotkanie uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński, Piotr Koczułap Przewodniczący Rady Gminy Zamość, Sylwester Dobromilski Wiceprzewodniczący Gminy Zamość i sołtys sołectwa Zawada, Joanna Zwolan-Pupiec kierownik CUW,  Halina Zychowicz emerytowana dyrektor Niepublicznego Gimnazjum w Zawadzie, Anna Zgnilec Przewodnicząca KGW Zawada i Rada Rodziców.

          Niezmiernie miło  nam było gościć również rodziców, babcie i dziadków naszych wychowanków.   Przedstawione jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

          Po części artystycznej pani dyrektor Ewa Szykuła oraz dostojni goście złożyli obecnym życzenia świąteczne i noworoczne. Miłym akcentem dla młodych aktorów były upominki wręczone przez pana wójta Ryszarda Gliwińskiego.

        • Ogłoszenie

          22.12.2023

          Od 01. 01. 2024 roku żywienie w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej prowadzi

          firma cateringowa: "CULINARIA" Adam Kot, ul. Kilińskiego 29,  22-400 Zamość

      • Kartki Bożonarodzeniowe 2023
        • Kartki Bożonarodzeniowe 2023

          19.12.2023

          15.12.2023 r w siedzibie GOK-u odbył się uroczysty finał  XX edycji Wielkiego Gminnego Konkursu  Plastycznego „Kartki Bożonarodzeniowe Gminy Zamość 2023”. W tym roku wpłynęło 590 prac plastycznych  Wśród wyróżnionych prac znalazły się prace naszych uczniów:

          Michalina  Wróbel (lat 6)

          Gabriel Dec  (kl. I)

          Weronika Kępa( kl.VI)

                    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!        

      • Z wizytą w Zamojskim Domu Kultury
        • Z wizytą w Zamojskim Domu Kultury

          19.12.2023

           

           14 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych  i uczniowie z klas I – III mieli okazję obejrzeć   piękną i mądrą  baśń według braci Grimm

           pt.: „Jaś i Małgosia", w wykonaniu  Katolickiego  Teatru Edukacjnego  z Krakowa. Wszyscy  z dużym zainteresowaniem śledzili pełną przygód opowieść  o losach rodzeństwa. W pięknej scenerii, wśród gry aktorów, dzieci  mogły identyfikować się z bohaterami, „pomagać”   w rozwiązywaniu zagadek, ostrzegać  przed czyhającym złem. Bardzo ważne  było przesłanie edukacyjne, które nauczyło dzieci, że nie można ufać osobom nieznajomym.   Spektakl odbył się w  Zamojskim Domu kultury.
           

      • Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami
        • Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

          19.12.2023

          3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Z tej okazji na terenie szkoły odbyły się zajęcia warsztatowe z uczniami. Celem których było przybliżenie tematu niepełnosprawności oraz trudności z nią związanych. Uczniowie dowiedzieli się jakie są rodzaje niepełnosprawności oraz z jakimi problemami w życiu codziennym borykają się osoby niepełnosprawne. Zapoznali się z zasadami „Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością”. Wykonali  plakaty, których treść jest pomocna w kontakcie z osobami z niepełnosprawnością, zaś młodsi uczniowie malowali kolorowali, których autorem jest pan Łukasz Kufta, chorujący na SMA.