• Wizja Szkoły

• Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zawadzie jest miejscem, w której uczeń w atmosferze poczucia bezpieczeństwa, wzajemnego szacunku i zrozumienia oraz wsparcia ze strony nauczycieli, rodziców i środowiska lokalnego nabywa wiedzę, a także umiejętności niezbędne do dalszego etapu kształcenia i życia w społeczeństwie.

JESTEŚMY SZKOŁĄ, KTÓRA:

• Zapewnia wszechstronny rozwój osobowości uczniów uwzględniając ich indywidualne potrzeby.
      • Rozwija uzdolnienia i zainteresowania uczniów poprzez bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych i udział w różnorodnych konkursach.
      • Wspomaga rodzinę w procesie wychowania.
      • Gwarantuje nauczanie przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, opierającą współpracę z uczniami i rodzicami na zasadzie partnerstwa.
      • Jest przyjazna dla ucznia, rodziców i nauczycieli.
      • Wychowuje w duchu patriotyzmu, uczy poszanowania historii narodu i tradycji regionu.
      • Upowszechnia zdrowy styl życia kształtując postawy prozdrowotne i proekologiczne.
      • Dąży do integracji społeczności uczniowskiej poprzez budowanie atmosfery akceptacji i tolerancji.
      • Systematycznie tworzy własną historię i tradycje, rozwija uczniowski ceremoniał i wzbogaca szkolną symbolikę.