• Góra Grosza

• Najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. Około 70 tysięcy dzieci przebywających w pieczy zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Akcja GÓRA GROSZ organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 01.11.2021.
            Przekazywanie monet do urzędów pocztowych od 02.01.2022 do 30.06.2022.

Góra Grosza  5 krokach:

1. Utworzenie komitetu organizacyjnego (opiekunowie akcji  oraz uczniowie i przedszkolaki);

2. Przeprowadzenie zbiórki monet;

3. Policzenie zebranych monet i wypełnienie odcinków;

4. Zapakowanie zebranych monet zgodnie z instrukcją;

5. Odniesienie na Pocztę Polską monet wraz z odcinkami.

Czas trwania : listopad – czerwiec.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU WSZYSTKIE KLASY.