• MAMO, TATO WOLĘ WODĘ

W bieżącym roku szkolnym w grupie realizowano program „Mamo, tato wolę wodę” organizowany przez Żywiec Zdrój, w którym kształtowano postawy proekologiczne. Dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania, a szczególnie podkreślano rolę wody w codziennej diecie.  Podsumowaniem Programu był udział nauczycieli z oddziałów przedszkolnych w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Komiks o oszczędzaniu wody".

• KRAINA BAJEK

Innowacja "Kraina bajek" została wprowadzona, by rozbudzić u dzieci zainteresowania czytelnicze. Dzieci mogły przeżywać historie bohaterów i poznać sposoby przezwyciężania trudności. Uczyły się radzić z przykrymi emocjami, nabywać nowe umiejętności społeczne i emocjonalne.

• Wramach innowacji pedagogicznej "Kraina bajek" do współpracy została zaproszona pani Renata Stempel, która przeczytała dzieciom bajkę terapeutyczną "Kotek Pimpuś i doktor Igiełko" mówiącą o dziecięcych lękach przed szczepieniami.

• CZYTANIE NA DYWANIE

We współpracy z opiekunem szkolnej biblioteki w ciągu roku szkolnego przeprowadzono cykl zajęć pt. "Czytanie na dywanie". Podczas zajęć zaprezentowano dzieciom utwory literatury dziecięcej. Odwiedziły również bibliotekę szkolną, poznały zasady wypożyczania książek i zachowania się w takim miejscu.

• SZTUKA EMOCJI

27 kwietnia w grupie zostały przeprowadzone działania związane z projektem edukacyjnym "Sztuka emocji". Autorem projektu jest pani Justyna Dropek, psycholog pracująca w naszej szkole. Pani Justyna przeprowadziła pogadankę na temat emocji, które towarzyszą dzieciom codziennie, szczególną uwagę poświęcając złości.

• Dzieci poznały sposoby radzenia sobie ze złością - ćwiczenia rozładowujące złość, ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne.

• Przedszkolaki wykonały prace plastyczne wyklejane plasteliną wyrażające złość.

• KRAINA BAJEK

Zbliża się zakończenie roku szkolnego i podsumowujemy realizację innowacji "Kraina bajek". Dzieci wykonały wspólnie książeczkę o emocjach, które mogą towarzyszyć im w codziennym życiu.

• Swojej książeczce nadały tytuł "Zosia i miś". Było to opowiadanie o dziewczynce, która dostała od taty misia i zaniosła go do przedszkola. Wszystkie dzieci mogły pobawić się z misiem i byli bardzo zadowolone. Jednak kolega Filip wziął misia bez pytania i urwał mu nogę.

• Przygoda Zosi i misia zakończyła się szczęśliwie. Dzieci bardzo cieszyły się z wykonania książeczki i mogły ją zaprezentować kolegom z innej grupy.