23.11.2023

11 listopada 1918r. - to ważna data dla  Polaków,  od tego bowiem dnia jesteśmy wolnym, niepodległym krajem. Uczniowie naszej szkoły również pamiętali o kolejnej, 105. już rocznicy tego wydarzenia. 13 listopada przedstawiciele klasy V przygotowali krótki montaż słowno- muzyczny pod kierunkiem pani Sylwii Buczak-Antosiuk. Zaprezentowali w nim losy Polaków,  oddanie Ojczyźni, gdy Polska zniknęła na ponad sto lat z map świata. Nad oprawą muzyczną i przygotowaniem solistów czuwał pan Cezary Gomułka. W akademii wzięła udział również najstarsza grupa z oddziałów przedszkolnych, grupa sześciolatków. Przedszkolaki zaśpiewały dwie piosenki, a do występów zostały przygotowane przez swojego wychowawcę, panią Agnieszkę Wacniak.

• Wyjazd do kina

19.11.2023

17 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie   klas 1-3  pod opieką wychowawców wybrali się do kina,  aby obejrzeć  film  familijny pt. ”Kajtek czarodziej”.  Przygody chłopca   o imieniu Kajtek  posiadającego czarodziejskie moce,   przeniosły widzów w świat fantazji i magii. Film uczył, że każde dziecko ma prawo do marzeń, a  dorośli powinni te prawa szanować.  Wyjazd był okazją kształtowania  wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, a także kształtowania nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych  oraz w środkach transportu. Po zakończonym seansie  pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

• Spektakl "Kamienie na szaniec" w ZDK

15.11.2023

13 października 2023 r. uczniowie klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zawadzie pod opieką wychowawców: Pani Arlety Psiuk i Kingi Dobromilskiej oraz pani Stelli Pupiec obejrzeli w Zamojskim Domu Kultury spektakl Kieleckiego Teatru Lektur „Kamienie na szaniec”.

Opowieść o bohaterach lektury Aleksandra Kamińskiego snuta była z wykorzystaniem nowoczesnych środków multimedialnych, które dodatkowo przyciągnęły uwagę widzów. Całość dopełniła gra świateł i sugestywna muzyka w nowoczesnej aranżacji. Oglądając ten spektakl nikt nie miał świadomości upływającego czasu.

• Szkoły pełne talentów

13.11.2023

Nasza szkoła wzięła udział w drugiej edycji akcji Lidla „Szkoły pełne talentów”. Od września do 5 listopada podczas robienia zakupów w Lidlu kupujący otrzymywali tzw. Talenciaki, które można było przekazać na rzecz wskazanej przez siebie szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy zaangażowali się czynnie w tę akcję i przekazali naszej szkole swoje Talenciaki. Udało się  nam zebrać 475 talenciaków i wymieniliśmy je na gry planszowe, z których nasi uczniowie będą korzystali w szkole głównie podczas zajęć świetlicowych.

• ŚLUBOWANIE

08.11.2023

27 października 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich najbliższych: rodziców, rodzeństwa i dziadków.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do odpowiedzi na szereg pytań przygotowanych przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań i zagadek. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały egzamin.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły pani Ewa Szykuła. Tym samym pierwszoklasiści zostali włączeni do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zawadzie. Dowodem były dyplomy pasowania na ucznia wręczone uczniom przez wychowawcę i panią dyrektor. Pani dyrektor rozdała również upominki ufundowane przez zastępcę wójta Gminy Zamość Konrada Dziubę.

Najmłodsi otrzymali także wspaniałe prezenty ufundowane przez rodziców- kartonowe kredki  wypełnione słodyczami.

Część artystyczną umilił chór szkolny śpiewając kilka przygotowanych utworów przy akompaniamencie uczennicy klasy VII Lilii Dec wraz z opiekunem panem Cezarym Gomułką.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Uczniom klasy pierwszej życzymy wielu sukcesów, nieustającego uśmiechu, a przede wszystkim czerpania radości z każdej chwili spędzonej w naszej szkole.