21.09.2023

Promocję czytelnictwa w roku szkolnym 2023/2024 rozpoczęliśmy od udziału w Narodowym Czytaniu. To już 12. edycja tej ogólnopolskiej akcji, podczas której Polacy zarówno w kraju, jak i za granicą czytali „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. To jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160- lecie obchodzone jest właśnie w roku 2023. W odpowiedzi na inicjatywę Pary Prezydenckiej uczniowie klas V-VIII  wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu, obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez opiekuna biblioteki panią Renatę Stempel, która wprowadziła w ducha epoki. Dzięki lekturze przenieśliśmy się na ukwiecone łąki i falujące zbożem pola okalające Niemen, zajrzeliśmy do zagrody Bohatyrowiczów, gościliśmy w dworku Korczyńskich i pochyliliśmy się nad mogiłą Jana i Cecylii…

Poniżej link z materiałami promującymi narodową akcję czytelniczą oraz relacja filmowa z udziału szkoły w tym wydarzeniu.

Materiał edukacyjny- link

Relacja z udziału szkoły w Narodowym Czytaniu- link

18.09.2023

15 września w klasach I-III obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odkrywania talentów, budowania wiary we własne możliwości i zabawy. Tego dnia wszyscy przyszli do szkoły ubrani w stroje z kolorowymi kropkami.

Uczniowie zapoznali się z filmem pt. „The Dot – Kropka” autorstwa Petera Reynoldsa. Dziewczynka o imieniu Vashti,  nie wierzyła we własne siły, ale dzięki odwadze i samozaparciu odnalazła swój własny talent. Następnie uczniowie  wypowiadali się o swoich talentach. Na wielkiej kropce każdy napisał „w czym jest dobry”.

Wykonali prace plastyczne  różnymi technikami plastycznymi, które zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym, a także rozwiązywali zadania „Zakropkowana matematyka”

Poprzez aktywne uczestnictwo w zajęciach z okazji „Dnia Kropki”, uczniowie przekonali się, że warto w siebie wierzyć, aby rozpoznać i pielęgnować swój własny talent.