21.07.2023

W piątek 23 czerwca 2023 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Dla wszystkich ten dzień oznaczał początek upragnionych wakacji, dla niektórych  pożegnanie z nauczycielami i szkołą, w której murach spędzili  osiem lat. Z tej okazji absolwenci klasy VIII przygotowali montaż słowno-muzyczny pod kierunkiem pana Leszka Borysa i pani Grażyny Firek, którego punktem kulminacyjnym był przepiękny taniec.  Oprawę muzyczną uświetnił występ chóru przygotowany przez pana Cezarego Gomułkę, zaś oprawę plastyczną wykonał  pan Tomasz Moch i Anna Studzińska. Zgodnie z tradycją nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły, a uczniowie klasy VIII złożyli uroczyste ślubowanie. Po części artystycznej pani dyrektor Ewa Szykuła wręczyła prymusom naszej szkoły nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Podziękowała Pracownikom szkoły oraz Rodzicom za stworzenie wspaniałych warunków do rozwoju, za troskę i trud włożony w edukację i wychowanie.

Na zakończenie  uczniowie wszystkich oddziałów udali się na ostatnie przed wakacjami spotkania z wychowawcami.

Gratulujemy wszystkim uczniom promocji do klas programowo wyższych. Absolwentom naszej szkoły życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za właściwe wybory i udany start w nowych szkołach.

Wszystkim   życzymy udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

• Innowacja pedagogiczna „Kodujemy z Ozobotem”.

20.07.2023

Przez cały rok szkolny 2022/2023 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w innowacji pedagogicznej „Kodujemy z Ozobotem”. Jej głównym celem było kształtowanie umiejętności kodowania, w tym rozwój logicznego i algorytmicznego myślenia oraz przygotowanie uczniów do życia w  społeczeństwie informacyjnym. Uczestnicy innowacji mieli możliwość zdobycia doświadczenia programistycznego oraz rozwoju swoich zainteresowań poprzez wykonywanie zadań z pomocą edukacyjnych robotów typu Ozobot. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

• Innowacja pedagogiczna „Sztuka Emocji”

20.07.2023

Zakończyliśmy realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Sztuka Emocji”. Głównym celem programu było przybliżenie i oswojenie dzieci ze światem uczuć i emocji. Uczniowie mieli okazję do poznania sposobów wyrażania emocji za pomocą różnych dziedzin sztuki tj. malarstwo, teatr, fotografia, rzeźba, literatura, muzyka, film, taniec. Wykonali wiele zadań, podczas których mogli lepiej zrozumieć emocje i uczucia własne oraz innych ludzi.