• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

29.03.2023

Pierwszy Dzień Wiosny to dla przedszkolaków doskonała okazja, aby wspólnie świętować nadejście tej pięknej pory roku. W tym dniu wszyscy bawili się doskonale. Były tańce, śpiew, zabawy. Przedszkolaki chętnie rozwiązywały wiosenne zagadki, zapoznawały się ze zwiastunami wiosny. Nie zabrało również zajęć plastycznych, malowania i wyklejania wiosennych prac.

Jednak największą atrakcją  dla przedszkolaków był spacer po najbliższej okolicy w towarzystwie Marzanny i starszych kolegów z klas 1-3. Wszystkie dzieci wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach wiosenne symbole. Podczas przemarszu bacznie obserwowały piękno budzącej się do życia przyrody, wypatrywały pączków na drzewach, pierwszych kwiatów. Przywoływały Wiosnę głośnymi okrzykami i piosenkami. Na koniec spaceru pożegnały zimę, a Marzanna przygotowała dla nich słodką niespodziankę. Dobrze że wiosna już wreszcie nadeszła.

• Nagrodzeni w Gminnych Eliminacjach  do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
        • Nagrodzeni w Gminnych Eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

20.03.2023

15 marca 2023 roku w obiekcie świetlicy wiejskiej  w Wólce Wieprzeckiej  odbyły się  gminne eliminacje  do 46 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięło w nich udział 35 uczniów ze szkół Gminy Zamość. Naszą szkołę reprezentowali w grupie młodszej: Kamil Mazurek i Bartłomiej Szczerba z kl.IV, a w grupie starszej: Dawid Puźniak  z kl.VI i Filip Bryk z kl. VII – zwycięzcy eliminacji szkolnych. Konkurs obejmował 30 pytań zamkniętych z trzema wariantami odpowiedzi, jednokrotnego wyboru. Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i zajęli  trzy nagradzane miejsca:
          w I grupie wiekowej (kl.I -IV)
          Kamil Mazurek   - II miejsce – 24 pkt
          Bartłomiej Szczerba - III miejsce – 23 pkt

w II grupie wiekowej
          Dawid Puźniak  -II miejsce  - 25 pkt
          Każdemu uczestnikowi, Ryszard Gliwiński Wójt Gminy Zamość w asyście Druha Piotra Koczułapa, wręczyli po pamiątkowym dyplomie oraz okolicznościowym upominku. Nagrodzeni otrzymali także bony podarunkowe w wysokości, 500,00 zł za II miejsce oraz 300,00 zł za III miejsce. Bohaterem tego dnia był także pułkownik pożarnictwa w stanie spoczynku, Mieczysław Skiba, który zaszczycił zgromadzonych swoją przemową. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

• KONKURS ZMIANA DIETY DLA PLANETY

10.03.2023

Misją konkursu plastycznego ”Zmiana diety dla planety”  zorganizowanego przez Lidl Polska i Banki Żywności była promocja postaw proekologicznych, niemarnowanie jedzenia oraz zwrócenie uwagi na korzyści płynące ze stosowania diety planetarnej, czyli skupiającej się wokół warzyw, owoców, ryb, nasion, pełnych ziaren i orzechów, ograniczając przy tym mięso i cukier.  Praca Nikoli Łyś uczennicy klasy V zajęła III miejsce, zas praca Aleksandry Czop uczennicy klasy VI została wyróżniona. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

NIKOLA ŁYŚ- MIEJSCE III

ALEKSANDRA CZOP- WYRÓŻNIENIE

• Tydzień wyboru drogi kształcenia!!!

05.03.2023

Kuratorium Oświaty w Lublinie informuje  rodziców uczniów klasy VIII, że w ramach akcji „Zawodowy strzał w10!” planowane jest kolejne działanie służące pomocy w wyborze dalszego etapu kształcenia dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych oraz promocji szkół kształcących w zawodach w województwie lubelskim – „Tydzień wyboru drogi kształcenia”.W ramach tej akcji Uczniowie i ich Rodzice będą mieli możliwość skontaktowania się telefonicznego z doradcami zawodowymi, którzy będą w określonych godzinach dyżurowali pod wskazanymi niżej numerami telefonów. Rodzice i Uczniowie będą mieli możliwość porozmawiania z wykwalifikowanymi doradcami zawodowymi o zasadach dokonywania wyboru szkoły, ofercie szkół i zawodów w naszym województwie oraz upewnić się w dokonanych już wyborach. W razie szczegółowych pytań o kształcenie w poszczególnych zawodach czy szkołach doradcy będą kierowali zainteresowanych do konkretnych szkół. W indywidualnych przypadkach doradcy zawodowi będą podawali kontakt do poradni psychologiczno-pedagogicznej będącej w rejonie szkoły, do której uczęszcza uczeń. Zarówno w szkołach jak i poradniach pełnić będą dyżury osoby kompetentne, które będą mogły wspierać zainteresowanych i odpowiadać na pytania.Proponowana Państwu sieć wsparcia będzie funkcjonowała przez tydzień – od 6 do 10 marca 2023 r., w godzinach od 14.00 do 18.00.Numery telefonów, przy których będą dyżurowali doradcy zawodowi:

• 500 303 388

• 509 731 851
          • 668 356 436
          • 881 238 455
          • 605 635 605

• Rodzice i Uczniowie mogą także dzwonić w tym tygodniu bezpośrednio do szkół kształcących w zawodach, wykorzystując kontakt podany w informatorze o szkołach ponadpodstawowych województwa lubelskiego na rok szkolny 2023/2024 https://www.kuratorium.lublin.pl/informator.php