24.02.2023

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego to dzień, w którym szczególną uwagę poświęcamy Językowi Ojczystemu. Można się go uczyć na różne sposoby. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to doskonały moment, aby zaprezentować prace uczniów klas 5-8 związane z dołączeniem do ogólnopolskiego projektu "Mistrzyni Szymborska", realizowanego w 100 rocznicę urodzin poetki. Chcieliśmy poczuć się niczym Noblistka i spróbowaliśmy swych sił przy tworzeniu nieoczywistych kolaży,  lepiejów i lapbooków.  Ich rezultaty, powstałe z przymrużeniem oka, zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej oraz poniższej prezentacji filmowej. To pierwsze z naszych działań podjętych w ramach projektu.

23.02.2023

W dniu 16 lutego 2023r. w  odbył się uroczysty Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie klas I-III przygotowali  montaż słowno-muzyczny. Poprzez piękne wiersze, piosenki i tańce wyrazili miłość do swoich ukochanych Babć i Dziadków. Wręczyli również prezenty własnoręcznie  wykonane. Ten szczególny dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem dla gości.

• Zabawa choinkowa w klasach I-III

21.02.2023

Karnawał to czas radości, zabaw i balów. Najbardziej oczekiwanym dniem jest zabawa choinkowa. W naszej szkole odbyła się 14 lutego 2023r. w dniu św. Walentego. Wszyscy bawili się wyśmienicie przy wesołej muzyce. Rodzice uczniów zadbali o smaczne kanapki, tosty, owoce, ciasta, napoje, które po wspólnej zabawie smakowały doskonale! Niezapomniane chwile pełne radości na długo pozostaną w pamięci uczniów.

• walentynki

17.02.2023

14 lutego 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Walentego, długo wyczekiwany ze względu na ogłoszoną przez Samorząd Uczniowski Pocztę Walentynkową oraz play listę dedykowanych utworów muzycznych.

Już od rana panował u nas pełny uniesienia nastrój, odświętnie udekorowane sale lekcyjne, ogromna ilość czerwonych serduszek oraz inne ozdoby kojarzące się z miłością i zakochaniem. Organizatorzy imprezy zorganizowali w tym dniu specjalną „Pocztę Walentynkową” aby można było przekazać walentynkowe wyznania najbliższym. Szkolny listonosz miał bardzo dużo pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej inicjatywy. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem dyrekcji szkoły, nauczycielii wychowawców.

Od samego rana towarzyszyła nam również muzyka, utworzona z  propozycji tytułów piosenek zgłoszonych wcześniej. Było dużo wzruszeń, pięknych utworów i uroczych dedykacji. Dzień zakończyliśmy zabawą choinkową oraz pysznym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

• Zimowisko 2023

02.02.2023

W poniedziałek 23 stycznia udaliśmy się na zimowisko do Zakopanego.      8 osób z naszej szkoły po pożegnaniu z najbliższymi pojechało na długo wyczekiwane ferie. Pierwszym punktem zimowiska był Kraków, gdzie powitani przez przewodnika, zwiedziliśmy m.in.: Wawel, Sukiennice, Collegium Maius. Następnie udaliśmy się do Zakopanego. Już następnego dnia dzielnie przeszliśmy ponad 17 kilometrów w śnieżnej, zimowej i słonecznej scenerii, aby podziwiać Morskie Oko. Kolejną atrakcją była  wycieczka z Zakopanego do Polany Strążyskiej. Trasy w zimowej scenerii urzekły nas pięknymi widokami, które podziwialiśmy w marszu. Kolejną atrakcją, ale również wyzwaniem, była dla uczestników nauka jazdy na nartach oraz doskonalenie dla tych, którzy pierwsze kroki stawiali w ubiegłym roku.  Dużo radości dostarczyła nam również jazda na łyżwach oraz kulig.  Zwieńczeniem naszego wyjazdu było uroczyste zakończenie, wręczenie dyplomów oraz wyróżnień. To był piękny czas wspólnej radości, zabawy i nauki, który uczestnicy zapamiętają na długo. Chociaż mamy już następne plany...