• "Hej, kolęda, kolęda...".

21.12.2022

Okres Bożego Narodzenia to czas szczególny. Daje nam możliwość wzajemnej życzliwości i  zażegnania sporów, i waśni. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego okresu, uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Renaty Stempel,  zaprezentowali jasełka pod tytułem „Hej kolęda, kolęda…”.
          Uroczystości rozpoczęła pani dyrektor Ewa Szykuła, która powitała przybyłych gości:  w zastępstwie Wójta Gminy Zamość-Dyrektora Wydziału Społecznego i Promocji Gminy pana Konrada Dziubę, proboszcza Parafii pw. Stanisława B.M. w Wielączy- ks. Krzysztofa Dziurę, Radną Powiatu Zamojskiego- panią Małgorzatę Soboń, Radnego Gminy Zamość, a zarazem sołtysa sołectwa Zawada- pana Sylwestra Dobromilskiego, Przewodniczącą KGW Zawada- panią Annę Zgnilec, emerytowaną dyrektor Niepublicznego Gimnazjum w Zawadzie panią Halinę Zychowicz oraz Radę Rodziców z przewodniczącą panią Małgorzatą Witoszką.
          Jasełka rozpoczęli sześciolatkowie kolędą „Dziś w stajence mały Jezus się narodził” i przecudnym układem tanecznym do utworu „Kołysanka dla Jezusa”.  Do występu przygotowała ich pani Anna Studzińska.
          Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Józefa i Maryi poszukujących noclegu. Wraz z uczniami klasy V, widzowie przenieśli się do Betlejem, do stajenki, w której narodził się mały Jezus. Wspólnie z Aniołami i pastuszkami oddaliśmy pokłon Mesjaszowi.
          Całość uświetniły przepiękne kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru szkolnego, przy akompaniamencie pana Cezarego Gomułki i Antoniny Mojżesz- uczennicy kl. 8.  Cudną oprawę plastyczną przygotował pan Tomasz Moch, Anna Studzińska i Małgorzata Wandzak

Na zakończenie zaproszeni goście oraz pani dyrektor złożyli zebranym życzenia:

„Niech światło choinki- symbol radości z  narodzenia  Jezusa, oświetla zawsze Wasze życie i pozwala odnaleźć drogę w tym trudnym świecie. A przez cały rok niech wszystko Was łączy, nic zaś nie dzieli”.

• Ogłoszenie o realizacji zamówienia na dożywianie!

14.12.2022

Informuję, że ofertę dotyczącą zamówienia na dożywianie dzieci i uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zawadzie w 2023r. rozesłano do poniższych wykonawców:

1. Agencja Konsultingowa Usługowo-Handlowa Gościniec Magnat

2.Łasuch Catering Demendeccy Holding

3.Karczma Pod Lasem

4.Karczma w Dechę

5. Restauracja La-Goja

Ewa Szykuła

• Mikołajki w kinie

12.12.2022

7 grudnia  z okazji mikołajek uczniowie  klas I-III wraz z opiekunami wybrali się do Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu na film pt." Kierunek: Księżyc! Była to czarodziejska opowieść o wielkiej, kosmicznej wyprawie dwunastoletniego Piotrka i jego sześcioletniej siostry Ani.  Zanim Piotrek odnalazł Anię, czekało go mnóstwo przygód, niekiedy starszy brat mógł mieć większą moc niż niejeden superbohater. Film  bardzo się podobał wszystkim uczestnikom wyjazdu.

• Wycieczka do Lublina

08.12.2022

W dniu 1 grudnia 2022 r. uczniowie klas IV – VIII pod opieką pań: Grażyny Firek, Arlety Psiuk, Stelli Pupiec i Kingi Dobromilskiej uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Lublina. Wśród atrakcji znalazła się  dwugodzinna rekreacja w „Manii Skakania” – park trampolin i park linowy. Następnie młodzież zwiedzała Zamek Lubelski oraz wystawy stałe Monety i Medale na Ziemiach Polskich od X do XX wieku. Ostatnim elementem,  była wizyta w Parku Iluminacji Ogrodu Botanicznego UMCS, gdzie to przy nastrojowej muzyce, po zmroku  uczniowie podziwiali dekoracje świetlne.

• Projekt "Chcemy To ogarnąć"

UWAGA, UWAGA!

Nasza szkoła bierze udział w konkursie „Projektanci edukacji” organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era.

Nasz projekt, który walczy o grant to „Chcemy TO ogarnąć”,. Jeśli uda nam się wygrać szkoła uzyska pieniądze, które zostaną przeznaczane na zakup gier i innych pomocy edukacyjnych.

WAŻNE!

Od 1 do 9 GRUDNIA 2022 roku trwa głosowanie online. Głosowanie jest darmowe.

W tym czasie można  oddać jeden głos dziennie, czyli najlepiej jest głosować codziennie przez 9 dni. Głos jest przypisany do adresu e-mail. Zachęcamy aby włączyć w głosowanie swoje całe rodziny i znajomych.

Instrukcja głosowania:

1. Aby oddać głos w konkursie, wejdź na stronę projektanciedukacji.pl, zakładka „Konkurs”.
          2. W „Galerii pomysłów” znajdziesz listę pomysłów, które biorą udział w głosowaniu.
          3.  Kliknij przycisk „Zagłosuj na ten projekt” przy wybranym pomyśle - „Chcemy TO ogarnąć!”
          4. Wpisz swój adres e-mail i zatwierdź przyciskiem „Zagłosuj na projekt” (jeśli głosujesz pierwszy raz, system poprosi Cię o uzupełnienie danych niezbędnych do udziału w głosowaniu).

UWAGA! Adres e-mail należy aktywować linkiem, który zostanie na niego wysłany. Masz na to czas do północy.

Głosowanie trwa 9 dni.

Nazwa naszego projektu - „Chcemy TO ogarnąć”

Kategoria wiekowa – klasy 4-8

Zapraszamy również do obejrzenia filmu promującego nasz projekt: