• Zawody sportowe w nowym roku szkolnym 2022/2023

26.09.2022

19.09.2022   odbyły się  Gminne zawody sportowe w mini piłce nożnej chłopców młodszych z  klas IV – VI. Zawody zostały przeniesione  z Orlika do  hali sportowej  w Szkole Podstawowej  im. Marszałka   Józefa Piłsudskiego w Żdanowie z powodu złych warunków  atmosferycznych. Uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową im M Konopnickiej w Zawadzie grali  w składzie: Skuba Filip, Szczerba  Bartłomiej, Ksiedczak Jakub, Dołba Marcel, Bochyński Ksawery, Chraplewski Jakub, Winogrodzki Antoni, Dołba Szymon wywalczyli dla szkoły II miejsce w Gminie Zamość.

W tym samym dniu w kategorii chłopców starszych w roczniku 2008 – 2009 został zorganizowany Gminny turniej w piłce nożnej na Orliku w systemie 5+1. Uczniowie grający w składzie: Bryk Filip, Ordyniec Sebastian, Hubert, Lisiewicz Bartek, Brzuchala Kacper, Siemko Sylwester, Polski Filip, Witoszka Krystian, Duda Błażej, Sołtys Radosław, Kic Mikołaj, Warchoł Krzysztof zajęli II miejsce  w Gminie Zamość. Do zawodów szkolnych przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego  Grażyna Firek i Tomasz Moch.

• Zawodowy strzał w 10!

25.09.2022

21 września 2022 roku uczniowie klasy ósmej naszej szkoły uczestniczyli w targach edukacyjnych Zawodowy strzał w 10!. Impreza odbyła się  w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu. Uczniowie i nauczyciele szkół ponadpodstawowych z naszego regionu prezentowali tam oferty edukacyjne dla ósmoklasistów. Zachęcali młodsze koleżanki i kolegów do podjęcia nauki w liceach, technikach i szkołach branżowych. Targi edukacyjne poprzedzone były wizytacją zamojskich szkół przez przedstawicieli  Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. Po zakończeniu targów odbyła się  konferencja prasowa z udziałem posłów oraz przedstawicieli Ministerstwa Edukacji i Nauki. Młodzież miała okazję nie tylko do poszerzenia swojej wiedzy na temat oferty szkół naszego regionu, ale także do spotkania najważniejszych osób zajmujących się edukacją w Polsce. Impreza na pewno przyczyni się do podjęcia decyzji o wyborze dalszej drogi kształcenia przez niezdecydowanych jeszcze uczniów.

• Wyniki wyborów Prezydium Samorządu Uczniowskiego

23.09.2022

W piątek 16 września uczniowie klas 4-8 wybierali Prezydium Samorządu Uczniowskiego. Czworo uczniów – wybranych spośród członków zarządu Samorządu Uczniowskiego w kampanii wyborczej prezentowało swój program. Przez tydzień uczniowie mogli zapoznawać się z postulatami wyborczymi kandydatów, m.in. czytając informacje zamieszczone na plakatach wyborczych czy też bezpośrednio w wystąpieniach wyborczych.

W dniu wyborów każdy uczeń z klas 4-8 mógł oddać swój głos w głosowaniu tajnym. Nad przebiegiem głosowania oraz prawidłowym przeliczeniem głosów czuwała komisja.

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zawadzie w roku szkolnym 2022/2023 wybrana zdecydowaną większością głosów została Martyna Bździuch z klasy VIII, wiceprzewodniczącą została Zuzanna Starzak z klasy VI, skarbnikiem Igor Korol z klasy VII. Powołano również sekcję dekoracyjną w składzie: Natalia Szczerba, Iza Czochrowska, Oliwia Jaworska.

Rzecznikiem Praw Ucznia została Pani Grażyna Firek.

Życzymy Prezydium Samorządu Uczniowskiego owocnej pracy na rzecz uczniów naszej szkoły.

• Powitanie Jesieni

23.09.2022

23 września uczniowie klas I- III świętowali Pierwszy Dzień Jesieni. Z tej okazji ubrali się w jesienne kolory, a na głowy założyli opaski z kolorowym liściem. Klasa I przygotowała  przepiękny portret Pani Jesieni, klasa II wykonała mandale z  jesiennych  materiałów przyrodniczych, zaś klasa III  jesienne dywany. Wydarzenie uświetniła piosenka w wykonaniu uczniów klasy III pt. "Jabłka " zaśpiewana w kanonie. Czerwone, rumiane jabłko było także darem dla każdego ucznia od Pani Jesieni. Sesja zdjęciowa wykonana aparatem  fotofraficznym zakupionym  w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

• 15 września Międzynarodowy Dzień Kropki

16.09.2022

Międzynarodowy Dzień Kropki to inicjatywa, której głównym założeniem jest pobudzenie kreatywności dzieci i młodzieży oraz zachęcenie ich do tworzenia. Z tej okazji 15 września  organizowane są działania, które pomagają dzieciom odkryć swoje talenty i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest oczywiście kropka. W naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego przystąpiliśmy do tej akcji i od samego rana uczniowie prezentowali się w częściach garderoby lub  całych strojach ozdobionych kropkami. Klasy, gazetki, korytarze zostały ozdobione wykropkowanymi pracami plastycznymi, do których zainspirowało nas opowiadanie kanadyjskiego pisarza Petera H. Reynoldsa z 2003 roku pt. "The Dot" (Kropka). Historia Vashti, która dzięki malutkiej kropce oraz "doskonałej pani od plastyki" poznała i uwierzyła w swój talent i możliwości.

• Zebrania z Rodzicami wrzesień 2022

Zebrania z Rdzicami  uczniów  klas  I-VIII odbędą  się 20 września 2022 r.

godz. 16.15 - klasy I-III

godz. 17.00 - klasy IV-VI

godz. 17.45 - klasy VII-VIII

Dyrektor Szkoły i Rada Pedagogiczna

• Inauguracja nowego roku szkolnego 2022/2023

09.09.2022

1 września rozpoczął się  nowy rok szkolny 2022/2023. Uroczystość poprzedziła Mszy św. odprawiona w kościele  parafialnym w Wielączy. Następnie wszyscy zebrani udali się do szkoły. Po  wprowadzeniu pocztu sztandarowego  i odśpiewaniu hymnu szkolnego głos zabrała Dyrektor Szkoły Pani Ewa Szykuła, kierując słowa powitania oraz życzenia  miłej, owocnej nauki w nadchodzącym roku szkolnym. Odczytała list Lubelskiego Kuratora Oświaty skierowany do szkół i placówek województwa lubelskiego. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się z wychowawcami  w swoich salach lekcyjnych.