29.08.2022

Laboratoria Przyszłości - Laboratoria Przyszłości - Portal Gov.pl

Szkoła Podstawowa  im. Marii Konopnickiej w Zawadzie, której organem prowadzącym jest Gmina Zamość otrzymała środki finansowe  z Rządowego Programu „Laboratoria Przyszłości”. Wsparcie finansowe wykorzystano na zakup pomocy dydaktycznych, sprzętu i wyposażenia.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
          Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Doposażenie szkoły w nowy sprzet i pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego oraz zdobycie umiejętności praktycznych przez uczniów na I i II etapie edukacyjnym. Z pewnością poszerzą oni swoje umiejętności współpracy w grupie, kreatywność, interdyscyplinarność oraz odkryją swoje talenty.

Szkoła w  ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w łącznej wysokości 60 000 zł.

Wyposażenie szkoły zakupione w ramach programu:

1. Drukarka 3D Flashforge Adventurer 4- 1 szt.

2. zestaw filamentów PLA w różnych kolorach do druku 3D- 1 komplet

3. planRoboCamp Szkoła dla 2 nauczycieli- licencja roczna- 2 rok

4. LEGO Spike Prime- zestaw #45678- 7 szt.

5. LEGO BricQ Essential- zestaw # 45401- 7 szt.

6. Mata edukacyjna do robotów RoboCamp- 1 szt.

7. LOFI Robot CODEBOX Full Kit # CODEBOX-05- 1 szt.

8. Stacja lutownicza 2w1 hotair i grotowa WEP 878A- 700W- 1 szt.

9. Aparat fotograficzny Canon EOS m50 II Streaming Kit- 1 szt.

10. Statyw Manfrotto COMPACT LIGHT- 1 szt.

11. BOYA Mikrofon bezprzewodowy BY-WM4 PRO K1- 1 szt.

12. Lampa LED Yongnuo YN-300 AIR WB- 2 szt.

13. Mikrofon Kierunkowy Rode NT-USB Mini- 1 szt.

14. Gimbal Feiyu- Tech Vimble One- 1 szt.

15. Kolumna aktywna 215A MITUS FBT- 2 szt.

16. Mikser fonii SIGNATURE 12 + uchwyty RACK Soundcraft- 1 szt.

17. Mikrofon C- 1000S MK4 AKG- 3 szt.

18. Statyw mikr. MS- 532 B HERKULES- 3 szt.

19. Poj. mikrofon bezprze. nagłowny WF-U1300P- 2 szt.

20. Okablowanie i akcesoria do zestawu nagłośnieniowego- 1 szt.

• Sukces naszych ósmoklasistów

29.08.2022

Egzamin ósmoklasisty kończy naukę na  poziomie podstawowym.
          Tegoroczny odbył się w dniach 24, 25, 26 maja. Jego wyniki niezmiernie stresowały przede wszystkim uczniów, którzy mają przed sobą kolejny etap edukacji. Wyniki egzaminu zdecydują, jakie będą mieli szanse nasi ósmoklasiści na dostanie się do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.

Uczniowie naszej szkoły świetnie poradzili sobie z zadaniami egzaminacyjnymi ze wszystkich przedmiotów. Oto ich procentowe wyniki:

Egzamin       Szkoła        Gmina      Powiat      Województwo       Kraj

j.polski           72%            62%        59%              61%                   60%

matematyka   73%          65%         52%               56%                 57%

j.angielski       74%          69%         59%               64%                  67%

Kochani Absolwenci!
          W ostatnich latach mogliście przekonać się, jak bardzo nieprzewidywalne jest życie. Przyszło Wam zdobywać wiedzę w warunkach szczególnie trudnych. Mimo, że musieliście pokonać wiele  nieoczekiwanych trudności, wywiązaliście się z tego zadania wzorowo. Jestem z Was bardzo dumna! Serdecznie gratuluję tak wspaniałych wyników egzaminacyjnych.
          Należy się Wam solidna porcja odpoczynku, dwa miesiące wakacyjnej beztroski. Wykorzystajcie je mądrze. Zregenerujcie siły, bo przed Wami kolejny etap w życiu, nowe wyzwania, nowa szkoła.
          Życzymy Wam, żebyście byli odważni, wierzyli w siebie i swoje możliwości. Niech dalsza nauka sprawia Wam przyjemność i stawia całkiem nowe wyzwania. Życzymy, aby mierzenie się z nimi było dla Was źródłem satysfakcji i pierwszym krokiem do wielkich życiowych sukcesów. Powodzenia!

Dyrektor szkoły Ewa Szykuła